Czym się kierować przy wyborze podłogi do salonu

Wybierając podłogę drewnianą do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, w jakim pomieszczeniu będzie miała się ona znaleźć, ponieważ będzie to miało bardzo duże znaczenie w trakcie zastanawiania się nad poszczególnymi parametrami desek, takimi jak chociażby ich kolorystyka, gatunek drewna czy sposób montażu. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając parkiet do sypialni i salonu. Oba te pomieszczenia są bardzo ważną przestrzenią w każdym domu – dlatego warto zadbać o to, aby były przytulne i pozwalały cieszyć się mieszkańcom dobrym samopoczuciem. Pierwszą kwestią, jaką należy uwzględnić w trakcie planowania aranżacji, jest kolorystyka ścian i podłóg, bowiem tak duże powierzchnie będą determinowały charakter całego wnętrza.

Istotne jest ustalenie, czego oczekujemy od swojego salonu oraz sypialni – czy mają one być przestrzenią typowo wypoczynkową, czy raczej powodować wzrost energii i zachęcać do działania. Właśnie od tego powinno zależeć to, na jakie materiały wykończeniowe postawimy. Wybór delikatnej podłogi w jasnym odcieniu w połączeniu z podobną stylistyką ścian sprawi, że pomieszczenie będzie emanowało spokojem i harmonią, a jednocześnie będzie wydawało się optycznie większe. Z kolei postawienie na kontrast kolorystyczny pomiędzy ścianami a podłogą, powstający w wyniku połączenia barw ciemnych i zimnych, jasnych i ciemnych sprawi, że wnętrze nabierze charakteru.

Wielbiciele prostoty mogą postawić na wystrój wnętrz w skandynawskim stylu, z kolei Ci, którzy szukają wrażeń, z pewnością odnajdą się w bardziej zdecydowanych aranżacjach, w których mocnym akcentem będzie kolor. Niekiedy strzałem w dziesiątkę okazuje się jednolita stylistyka, innym razem z kolei – postawienie na zupełne przeciwieństwa. Wybierając podłogi do sypialni i salonu warto zatem wziąć pod uwagę swoje osobiste upodobania, a także zastanowić się nad preferowanym kolorem ścian, a także barwą i stylistyką mebli. Warto pamiętać, że prawdopodobnie to podłoga najdłużej zostanie w tych wnętrzach niezmieniona.